La Petrom, tehnologia devine accesibila fiecarui român

sigla_petromPetrom organizeaza in perioada 06.10.2014 – 04.01.2015  campania promotionala “La Petrom, tehnologia devine accesibila fiecarui român“.

Pentru a putea participa la campanie trebuie sa alimenteze cu combustibil si/sau sa achizitioneze produse si servicii dn statiile Petrom participante, in valoare de minim 30 de lei (inclusiv TVA) pe un singur bon fiscal. Pt un bon fiscal cu valoarea mai mare de 30 de lei se ofera cite un punct bonus la fiecare 30 de lei din valoarea bonului. Punctele bonus sunt sub forma unor mici autocolante care se lipesc pe un talon din carton.

Punctele bonus acumulate permit cumpararea de produse electronice E-Boda cu reducere de pina la 55 %, disponibile in statiile Petrom.

Produsele E-Boda care se pot cumpara in aceasta campanie promotionala le puteti vedea aici.

Regulamentul campaniei promotionale il puteti citi aici, iar detalii despre campanie puteti citi aici.

Actualizare 02.12.2014

Am alimentat azi la Petrom si am intrebat daca nu primesc autocolante. Cu surprindere am aflat ca la 30.11.2014 promotia s-a incheiat. Am intrat pe pagina promotiei si am vazut urmatoarele precizari:

“Promotia E-Boda s-a incheiat!

Promoţia “La Petrom, tehnologia devine accesibilă oricărui român” se incheie astfel:

  • Punctele bonus pot fi colectate până la 30 noiembrie 2014, inclusiv.
  • Produsele E-Boda pot fi cumpărate cu punctele bonus cumulate şi diferenţa de bani până la preţul cu reducere al produsului dorit, până la cel târziu 28 decembrie 2014, în limita stocului disponibil.”

Tot aici am vazut ca a aparut si Actul aditional nr. 4 la regulamentul campaniei unde se preciza ca in 30.11.2014 campania promotionala se incheie.

Probabil ca nu prea mai sunt produse care se puteau cumpara. De fiecare data cind am alimentat la o statie Petrom si am intrebat daca au produse E-Boda la vinzare, raspunsul era ca s-au terminat. Am vazut ca se faceau liste unde doritorii se pot inscrie. Si din comentariile la articol rezulta ca de fapt sunt mari probleme la folosirea punctelor bonus.

13 comments for “La Petrom, tehnologia devine accesibila fiecarui român

  1. 19/10/2014 at 12:40

    super tare promotia :) am luat deja cantarul 😀

  2. George
    10/11/2014 at 10:45

    O MARE dezamagire am fost azi la Petrom convins ca vin acasa cu tableta…nu numai ca nu au avut sa imi dea tableta dar nici cele 5 puncte aferente bonului de azi nu le aveau
    Cand am intrebat cum e posibil sa iau totusi tableta mi a zis ca exista o LISTA pe care daca vreau sa ma treaca sa le dau numele produsul si nr. de telefon si o sa ma sune ei cand o sa primeasca voi ce ziceti mai credeti????

    • dancioca
      10/11/2014 at 11:12

      Urita treaba ! Eu deocamdata doar am adunat taloane. nu am cumparat nimic inca. Vad ca de fiecare data au avut taloane cind am cumparat benzina.

    • romeo
      20/11/2014 at 22:14

      zic ca e vrajala eu de 2 saptamani merg la ei am luat toate statiile petrom gasite pe drum din campul lung spre bucuresti si nici unanu avea tableta sau telefon, , deci o mare teapa sa cumperi de la ei produse premium

  3. florin
    10/11/2014 at 18:40

    NISTE MAGARI,AR TREBUI ANUNTATA PROTECTIA CONSUMATORULUI

  4. Roman!
    11/11/2014 at 19:43

    La Petrom tehnologia este pentru Petrom,prosteste Romania si romani pe fata. Am 3 saptamani de cand caut un produs din lista vrajeala in tot judetul si nu au stoc disponibil.Veniti maine, veniti sambata,peste o saptamana etc.VRAJEALA. Pt.oferta lor mincinoasa o sa isi piarda clienti.

  5. cucu dorel
    12/11/2014 at 21:45

    Astazi cand m-am hotarat ca as vrea si eu un cantar avand prtioasele puncte m-am deplasat la cea mai apropiata staie petrom-brasov Calea Fagarasului nr. 8 si surpriza — sau nu— deplasare degeaba -NU AVEM REVENITI PESTE 2 – 3 SAPTAMANI… deci probabil dupa ce se termina perioada…. de admirat statiile unde fac o lista poate asa afla si sefii lor —–..POATE CA TOTUL E O RECLAMA care cine stie cui ajuta…. nervilor…

  6. Johny
    13/11/2014 at 16:29

    ar trebuie sunat OPC-ul. am fost in 2 benzinarii in pitesti una la intrare din nord in pitesti, alta la iesire in sud. nu au produse pe stoc,niste nesimtiti, am revenit peste 3 zile la fel, nu poti lua nimik, de parca ti le-ar da moca.

  7. Florin
    19/11/2014 at 15:55

    Cei mai mari mincinosi !!! Rusine PETROM !!! Cum puteti face o promotie nationala cu pasarea de pe gard?. Cand a-ti negociat promotia cu cei de la E-Boda, ce a fost in capul vostru? Va bateti joc de toti clientii Petrom. P.S.Pe viitor nu mai faceti promotii, ca tot nu stiti sa va tineti de ele.

  8. Mihai
    25/11/2014 at 23:14

    Aceasta campanie este o mare vrajeala!!!! Ar trebui ca lumea sa nu mai cumpere carburanti de la statiile OMV -PETROM iar de produsele E-boda sa nu se mai atinga toata viata!!!!!!!! O ADUNATURA DE JAPCARI !!!! Daca nu as fi ocupat cu munca as face o mare reclamatie la O.P.C. . Din pacate timpul nu imi permite si din cate am inteles , reclamatia trebuie depusa personal.

  9. Eugen
    28/11/2014 at 18:58

    Foarte neseriosi. Numai reclama, dar nu-si onoreaza promisiunile. Am fost la 5 benzinarii Petrom, am lasat numarul de telefon, doar… doar va ami aduce produsele Eboda din promotie. …NIMIC.
    Poate o mica defilare pe arterele principale cu mesaje directe despre aceast lucru, n-ar strica. Asa mai vad si televiziunile, mai dau pe posturi…

  10. Tinta Danut
    04/12/2014 at 10:19

    Poate ar fi bine sa facem o petitie impotriva Petrom si E-BODA. Ce spuneti?
    Si un pic mai mult de reclama negativa nu ar strica!

  11. jan valjan
    07/12/2014 at 15:06

    O MARE TZEAPA ! IN SECTOR 6 STOC 0 . TOATA LUNA NOIEMBRIE AM TOT CAUTAT SI NIMIC. UN SALAHOR CARE STERGEA PARBRIZE(ANGAJAT PETROM ) A SUGERAT CA AR COSTA 50 RON IN PLUS PENTRU A INTRA IN POSESIA UNUI TELEFON SAU TABLETA.